CORPS ET AMES
Swatch Irony Automatik (YAS102P)
€495.00
Availability
not in stock
article number
YAS102P
Condition: New, original packaging
incl. tax plus postage (postage free in D. from 50.- Euro)
5% confidence bonus you receive by bank transfer in advance. €470.25 will be your price!
Die Swatch Irony Automatik CORPS ET AMES ist eine veredelte, extrem seltene Variante des Automatik Klassikers Body & Soul. Die Uhr wurde ausschlielich über die Swatch Edel Boutique Am Palace Vendome in Paris verkauft. Es existieren weltweit nur ganz wenige Stücke dieser mechanischen Uhr.
| movement | mechanical (automatical) |
|---|---|
| Material case | stainless steel |
| strap material | leather |
| glass | plastic |
| clasp type | pin buckle |
| main color | gold, grey |
| dial color | clear/transparent |
| case color | silver |
| strap color | grey |
| gender | men |
| diameter | 37,4 mm x 12,5 mm Höhe |
| arm circumference | 15 - 19 cm |
| water resistant | 3 bar |