STAR STONES (GOLD & PIONEER 2007)
Swatch Irony Lady Special (YSZ100G)
€195.00
Availability
not in stock
article number
YSZ100G
Condition: New, original packaging
incl. tax plus postage (postage free in D. from 50.- Euro)
Die sehe seltene Swatch Irony Lady Star Stones ist ein Special für den 2007er CLub Event in Budapest der Gold % Pioneer Member des Swatch CLubs. Die Uhr ist nur extrem schwer zu finden und wird kaum angeboten. Sie besitzt ein ganggenaues Quarzwerk mit Batterie.
| movement | quartz (battery) |
|---|---|
| Material case | stainless steel |
| strap material | stainless steel |
| glass | plastic |
| clasp type | jewelery clasp |
| main color | silver |
| dial color | pink |
| case color | silver |
| strap color | colorful, silver |
| gender | women |
| diameter | 25 mm x 8 mm Höhe |
| arm circumference | 13 - 18 cm |
| water resistant | 3 bar |