ALU ME
Swatch Irony Big Loomi (YGS9009AG)
€155.00
Availability
not in stock
article number
YGS9009AG
Condition: New, original packaging
incl. tax plus postage (postage free in D. from 50.- Euro)
5% confidence bonus you receive by bank transfer in advance. €147.25 will be your price!
Die sehr seltene Swatch Irony Loomi ALU ME hat ein leichtes Aluminiumgehäuse und auch ein Aluminiumarmband, welches individuel gekürzt werden kann. Das Zifferblatt leuchtet auf Knopfdruck (= Loomifunktion). Die Uhr ist wasserdicht und besitzt ein ganggenaues Quarzwerk mit Batterie.
| functions | light |
|---|---|
| movement | quartz (battery) |
| Material case | aluminium |
| strap material | aluminum |
| glass | plastic |
| clasp type | security clasp |
| main color | silver |
| dial color | blue |
| case color | silver |
| strap color | silver |
| gender | unisex |
| diameter | 37,4 mm x 10,4 mm Höhe |
| arm circumference | 15 - 20 cm |
| water resistant | 3 bar |