STIFFNESS
Midi Pop Swatch (PMK142)
€115.00
Availability
not in stock
article number
PMK142A/B
Condition: New, original packaging
incl. tax plus postage (postage free in D. from 50.- Euro)
Die seltene Midi Pop Swatch STIFFNESS erschien in der Herbst/Winter Kollektion 2001. Sie besitzt ein Kunststoff Spangenarmband, ist wasserdicht und hat ein ganggenaues Quarzwerk. Das blaue Zifferblatt ist sehr ablesbar mit Zahlen.
| movement | quartz (battery) |
|---|---|
| Material case | plastic |
| strap material | plastic |
| glass | plastic |
| clasp type | without clasp |
| main color | clear/transparent, turquoise |
| dial color | blue |
| case color | clear/transparent |
| strap color | white |
| gender | women |
| diameter | 32 mm × 13 mm Höhe |
| arm circumference | 17,5 - 18,5 cm |
| water resistant | 3 bar |
We found other products you might like!
-
Renata 329 (Batterie)€4.95